Raad van Bestuur, gewesten & Comités

Aan de Raad van Bestuur is statutair het bestuur van de vzw Tennis Vlaanderen toegekend. De Raad van Bestuur wordt in haar werking bijgestaan door het Secretariaat-Generaal en 4 departementen. Het Secretariaat-Generaal en de departementen hebben de opdracht de beslissingen van de Raad van Bestuur uit te werken.

De gewestelijke comités zijn bevoegd voor het beheer en de bevordering van de tennissport in hun gewest in de mate waarin de vzw Tennis Vlaanderen haar bevoegdheden delegeert.

Commissies en comités werken in coördinatie met hun departement en hebben een adviserende functie.

Dirk De Maeseneer
Voorzitter
Vlaams-Brabant
°1961
Aanvang 1e mandaat: 2004
Huidig mandaat: 2016-2019
Vic Engelen
Ondervoorzitter
Limburg
°1952
Aanvang 1e mandaat: 2003
Huidig mandaat: 2015-2018
Walter Pauwels
Ondervoorzitter
Oost-Vlaanderen
°1950
Aanvang 1e mandaat: 2006
Huidig mandaat: 2015-2018
Yan Cornelis
Penningmeester
Antwerpen
°1956
Aanvang 1e mandaat: 2014
Huidig mandaat: 2017-2020
Frederik Arts

Antwerpen
°1960
Aanvang 1e mandaat: 2015
Huidig mandaat: 2015-2018
André Beck

Oost-Vlaanderen
°1950
Aanvang 1e mandaat: 2007
Huidig mandaat: 2016-2019
Philip Desoete

West-Vlaanderen
°1973
Aanvang 1e mandaat: 2013
Huidig mandaat: 2016-2019
Marc Hendrickx

Limburg
°1953
Aanvang 1e mandaat: 2014
Huidig mandaat: 2017-2020
Frank Muts

Antwerpen
°1954
Aanvang 1e mandaat: 2013
Huidig mandaat: 2016-2019
Jan Van Dooren

Vlaams-Brabant
°1961
Aanvang 1e mandaat: 2014
Huidig mandaat: 2014-2017
Paya Vermeersch

West-Vlaanderen
°1962
Aanvang 1e mandaat: 2017
Huidig mandaat: 2017-2020
Gijs Kooken
CEO



 

 

De gewestelijke comités zijn bevoegd voor het beheer en de bevordering van de tennissport in hun gewest. De leden worden gekozen door de gewestelijke feitelijke Algemene Vergadering.
Tennis Vlaanderen bestaat uit 5 gewestelijke comités: Antwerpen, West-Vlaanderen, Limburg, Vlaams-Brabant en Oost-Vlaanderen.

Het Secretariaat-Generaal wordt in haar werking bijgestaan door volgende commissies:
Financiële Commissie Yan Cornelis (voorzitter)
Philip Desoete
Vic Engelen
Frank Muts
Walter Pauwels
Jan Van Dooren
Verificateurs der Rekeningen Marc Boogaert
Didier Claeys
Wim Moens
Pierre Ramakers
Robert Reynders
Juridische Commissie Vic Engelen (voorzitter)
Greet Coucke
Ariane De Strycker
Marc Seghers
Jan Van Gorp
Luc Willems

 

De 4 departementen worden elk in hun werking bijgestaan door één of meerdere commissies:
Commissie Jeugd Marc Hendrickx (Voorzitter)
Frederic Arts
Yves Ostyn
Gert Vanderlinden
Christine Dewulf
Commissie Clubtennis Vic Engelen (voorzitter)
Jan Cornelis
Alain Hilven
Jeroen Van Lierde
Paya Vermeersch
Commissie Competitie  
Commissie Interclub Marc Hendrickx (voorzitter)
André Beck
Alain Hilven
Johan Rolly
Jean-Pierre Vunckx
Commissie Tornooien Philip Desoete (voorzitter)
Yvo Carmans
Johan Mertens
Walter Pauwels
Georges Weenen
Commissie Officials Frank Muts (voorzitter)
Rudy Dhoore
Marc Oeyen
Jo Vandebrouck
Jean-Pierre Vanden Broucke
Jean-Pierre Vunckx
Commissie Topsport Walter Pauwels (voorzitter)
Ivo Van Aken
Jan Van Dooren
Johan Van Herck
Paul Wylleman
Filip Verherstraeten
Medisch begeleidend team Kevin Beyens (Embedded Scientist) (voorzitter)
Dokterpraktijk Jeroen Stappers
SPC o.l.v. Koen Embrechts
Paul Wylleman
Het medische team van de bewegingskliniek van het Middelares ziekenhuis Deurne

 

Tenslotte zijn er nog 3 commissies die een specifiek thema behartigen maar los staan van hoger vermelde structuur:
Commissie Veteranen Frederic Arts (voorzitter)
Danny Baeten
Jan Cornelis
Rudy Dhoore
Paya Vermeersch
Commissie R/ Commissie VE-tennis Commissie voor personen met een fysieke handicap (rolstoel)/verstandelijke handicap
Competitiemanager VE-tennis: Linda Goffings
IT-werkgroep Frank Lauwers
Johan Vandendriessche
Luc Landuyt
Maarten Logghe
Jo Van Driessche